Menu
Zapisy online
 • Pedicure podologiczny niezbędny również dla mężczyzn!

  03 kwietnia 2020
  Pedicure podologiczny niezbędny również dla mężczyzn

  Pedicure leczniczy, inaczej nazywany podologicznym z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Do niedawna, jego zwolenniczkami były głównie kobiety dbające systematycznie o swoje stopy. Zabieg ten, odstraszał mężczyzn, ponieważ błędnie kojarzyli go jako jako czynność upiększającą, wykonywaną w SPA lub salonach urody. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości, niewiele ma on wspólnego z typowym zabiegiem kosmetycznym, a więcej ze specjalistyczną procedurą medyczną. Sprawdź co to jest pedicure podologiczny i czy znajduje swoje zastosowanie również u mężczyzn!

  Pedicure podologiczny co to jest

  Podstawowy zabieg podologiczny/ Pedicure podologiczny rozpoczyna się od konsultacji i omówienia ewentualnych problemów stóp. To własnie wtedy pacjenci dowiadują się, że schorzenia, z którymi przez wiele lat nie potrafili sobie sami poradzić da się wyprowadzić podczas wizyty u podologa. Specjalista, wskazuje również błędy w codziennej pielęgnacji tj. nieprawidłowo obcinane paznokcie lub nieprawidłowe obuwie. Następnie przechodzi do dezynfekcji stóp oraz rozpoczęcia pedicure. W pierwszej kolejności, przy pomocy specjalistycznego sprzętu i narzędzi opracowywana jest część podeszwowa stopy. Czynność ta jest bezbolesna, ponieważ pracujemy na warstwie rogowej, która jest martwą warstwą naskórka. Następnie podolog opracowuje płytki paznokciowe. Dostosowuje zabieg w zależności od potrzeb stóp pacjenta.  Na koniec, opłukuje stopę i stosuje na skórę i paznokcie odpowiedni preparat pielęgnujący.

  W czasie pedicure podologicznego nie moczy się stóp, a narzędzia są wysterylizowane i zapakowane w pojedyncze pakiety. Podczas takiego zabiegu ma się pewność, że zasady aseptyki zostały zachowane a wszystkie czynności wykonywane były zgodnie z fizjologią skóry.

  Obecnie, mężczyźni stanowią porównywalną ilość pacjentów co kobiety. Większość z nich, pojawiła się na zabiegu pedicure za namową innej osoby. Już po pierwszym pedicure przekonują się jak ogromną  różnicę dla stóp daje już jeden taki zabieg. Zachęceni odczuwanym długotrwałym komfortem korzystają z niego regularnie.

  Pomoc podologa nie ogranicza się jedynie do samego zabiegu. Polecana jest pielęgnacja domowa, która jest efektywna ale nie wymaga wiele czasu. Dobierane są ortezy oraz w razie potrzeby zlecane jest wykonanie wkładek indywidualnych, mających za zadanie zahamowanie postępowania danych schorzeń.

  Do najczęstszych problemów na stopach występujących u mężczyzn należą:

  odciski lub modzele, które mogą być związane ze źle dobieranym obuwiem, wadami ustawienia stopy lub stojącą pracą.

  wrastające paznokcie, z którymi bardzo często pacjenci mają problem latami, poprzez niewłaściwe terapie prowadzone u innych specjalistów.

  urazy paznokcia lub paznokcie po urazach, które mają problem ze wzrostem. Bardzo często zdarza się to u osób uprawiających sport lub aktywnych fizycznie.

  nadpotliwość, może być związana z nieprawidłowo dobranym obuwiem lub czynnikami wewnętrznymi.

  Pedicure podologiczny niezbędny również dla mężczyzn
   

  Pedicure podologiczny nie jest przeznaczony tylko dla osób posiadających problemy w obrębie stóp. W większym stopniu, jest to zabieg profilaktyczny, który można powtarzać systematycznie w celu zapobiegania problemom na stopach oraz dbania o własny komfort zadbanych stóp.

  W krajach zachodnich, prewencyjny charakter pedicure znany jest już od dawna, szczególnie w przypadku osób starszych i uprawiających sport.

  Pedicure podologiczny polecany jest szczególnie dla mężczyzn, którzy:

  – cenią sobie komfort i własną estetykę

  – uprawiają sport,

  – są aktywni zawodowo,

  – chorują na cukrzycę lub inna chorobę metaboliczną, ogólnoustrojową,

  – chcą pozbyć się problemów występujących na stopach.

  Zachęcamy wszystkich mężczyzn, w każdym wieku do wypróbowania zabiegu!

X