Menu
Zapisy online
 • Rekonstrukcja Paznokci – Czym jest i kiedy się ją stosuje? 

  02 lutego 2023
  rekonstrukcja paznokcia

  Rekonstrukcja paznokci to uzupełnienie ubytku paznokcia za pomocą specjalnej masy, dzięki której możemy nadać odpowiedni kształt i wygląd płytki. 

  Do zabiegu wykorzystywane są specjalne podologiczne produkty (np. żel lub akryl), które dodatkowo posiadają działanie przeciwbakteryjne i antygrzybiczne aby zachować jak największe bezpieczeństwo noszonej rekonstrukcji. 

  Kiedy wykonuje się zabieg rekonstrukcji paznokci? 

  Niezbędnym elementem do przeprowadzenia bezpiecznej rekonstrukcji jest szczegółowy wywiad i diagnostyka płytki. 

  Zabieg rekonstrukcji najczęściej stosuje się w przypadku, kiedy dojdzie do uszkodzenia płytki na skutek urazów mechanicznych lub ich deformacji. 

  Dla pacjentów rekonstrukcja ogrywa szczególnie rolę estetyczną. Wszelkie ubytki i nierówności płytki mogą powodować dyskomfort. Rekonstruowany paznokieć imituje naturalną płytkę, dlatego jest to czasowe rozwiązanie aby osiągnąć oczekiwany, estetyczny wygląd paznokci. 

  PRZECIWWSKAZANIA – kiedy podolog nie zaleca rekonstrukcji? 

  Należy wiedzieć, że NIE WSZYSTKIE paznokcie nadają się do zastosowania REKONSTRUKCJI. Dlaczego? 

  Paznokcie zmienione chorobowo, na których występuje jakikolwiek rodzaj infekcji (np. grzybicza, bakteryjna) lub stan zapalny, jest BEZWZGLĘDNYM PRZECIWSKAZANIEM do wykonania zabiegu rekonstrukcji. 

  Rekonstrukcja płytki NIE JEST formą LECZENIA. 

  Jeżeli paznokcie są w trakcie trwania innej terapii prowadzonej przez podologa, specjalista może wykluczyć zabieg rekonstrukcji, jeśli mogłaby ona zaburzyć działanie dobranych preparatów i negatywnie wpłynąć na wynik terapii. 

  Jak długo nosić rekonstrukcję?

  Należy pamiętać, że czas noszonej rekonstrukcji nie może być dłuższy niż 4-5 tygodni (lub szybciej jeżeli pojawi się nieprawidłowe zabarwienie płytki). Po upływie tego czasu trzeba całkowicie usnąć masę. 

  Zachęcamy, aby z rekonstrukcji korzystać tylko w wyjątkowych sytuacjach tj. konieczność założenia odkrytego obuwia (ślub, wyjazd urlopowy).

  Namawiamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy odpowiednio zadbają o Państwa paznokcie i rozwieją wszelkie wątpliwości. 


  Specjalista Podolog 
  Angelika Roztoczyńska

X